Open top menu

El yapımı hediye arayışı içinde olan, sevdiklerini emek vererek yaptığı hediyelerle sevindirmek isteyenler için bir yazı yazmaya karar verdim. Hediyemiz el yapımı buzdolabı magneti. Her gittiği yerden buzdolabı magneti biriktiren, buzdolabı rengarenk olan sevdiklerinize hediye edebileceğiniz hoş bir hediye olacaktır. Hediye vermek için özel günleri beklemeyen küçük sürprizlerle mutlu etmek isteyenlerin oldukça hoşuna gideceğini düşünüyorum. Magnetinizi kendi zevkinize göre tasarlayabilir tasarımda sınır tanımayabilirsiniz. İhtiyacınız olan şeyleri bulmak çok da zor değil gibi görünüyor. Cam boncukları bilirsiniz tasarım amaçlı sofraları süslemede kullanılıyor. Ya da özel olarak bir hobi marketten satın alabilirsiniz internette gezinirken denk geldim. Yapıştırıcı olarak da peligom kullanılabileceğini öğrendim. Asıl malzemeleri nasıl temin edeceğimizden bahsettiğime göre gelin malzemeler neler bir bakalım...

Malzemeler: Şeffaf cam boncuk, peligom , mıknatıs, makas ve tercihinize göre fotoğraf ya da resim.. Boncuklar 2cm boyutlarında olursa daha iyi olur , Mıknatıs  ise boncuktan küçük boyutlarda olmalı.

Öncelikle boncukların boyutlarına göre fotoğrafları kesiyoruz. İnternette biraz gezinerek hoş resimler bulabilirsiniz. Ya da kendi fotoğraflarınızın boyutlarını küçültüp yuvarlak keserek deseninizi oluşturabilirsiniz.


Gelelim el yapımı magnetimizde hangi yapıştırıcıyı ne kadar kullanıyoruz. Peligom marka yapıştırıcıdan pirinç tanesi kadar boncuğun ortasına sıkıyoruz.

Deseni yapıştırıyoruz ve hava kabarcıklarını mümkün olduğu kadar yok etmeye çalışıyoruz. Bu noktada başarılı olduysak el yapımı hediyemizin en kritik noktasını atlattık demektir.

 Mıknatıslarıda yapıştırdıktan sonra  cam boncuktan el yapımı buzdolabı magnetlerimiz hazır demektir. Hediye ederken bir kutuya koyarsanız daha şık olacaktır.
 Anneler gününde annneye el yapımı hediye arayanlar için yapımı oldukça basit ve zevkli olan bu hediyeyi öneriyorum.

0 yorum