Open top menu

Ortama romantik hava veren şeylerden biri ne diye sorsak tabi ki mum ışığı cevabı ilk 3 te yer alır. Romantik ortamlar yaratmak ve evinizin dekorasyonuna şıklık katmak isteyenlerin evde kolay olarak yapabilecekleri 5 farklı el yapımı mumluk tasarımından bahsedeceğiz.


Aslında o kadar çok seçenek var ki örnek verebileceğim ama sizin için en kolay ve en şık modelleri seçip anlatmak istedim. Evinizin dekorasyonunda ve romantik akşam yemeklerinde loş ortamlar yaratmak, yapay ışıklardansa doğal ışıkları kullanmak aynı zamanda sizi dinlendirecektir. Yoğun bir iş gününden sonra mumlarınızı yakığ loş ortamda kendinize zaman ayırın ve sakinleşin. Hazır mumluklara fark attıran el yapımı mumluk modelleri evde bulabileceğiniz malzemeler ile hazırlanıyor.

El yapımı mumluklar anneler günü hediyesi ne alsam , anneye el yapımı hediye nedir sorularına en güzel cevap değil mi ? Hatta yakın arkadaşınızın doğum günü geliyor ve hediyesinin yanına el yapımı mumluk hediye ederek ona ne kadar değer verdiğinizi gösterebilirsiniz. Özellikle bu hediyeyi evine düşkün yengeç burcu arkadaşınıza verdiğinizde havalara uçacağı kesin.

1- Dantelden El Yapımı Mumluk Yapımı
Bittiğinde el yapımı olduğuna inandıramayacağınız bir mumluk olacağını düşündüğüm bu mumluk yapımından bagsedeceğim sizlere. Dantelden yapılan bu mumluk için malzemeyi nasıl temin ederim derseniz iki yolu var. Ya evde siyah ipten dantel örmeniz lazım ya da eminönünde bulabileceğiniz küpür danteller mevcut. Hatta metresi 5 tl gibi bir şey. Bir su bardağının etrafına bu danteli slikon tabancası yapıştırabilir veya iğne ile sıkıca gererek dikebilirsiniz.
2- Tarçın Çubuğundan Mumluk Yapımı
Tarçın çubuklarının en farklı kullanım yollarından biri bu mumluk. 2 farklı şekilde yapabilirsiniz. Tealight mumluk için bir su bardağının etrafına tarçın çubuklarını sararak diğeri için ise direk mumun etrafına sarıp bir ip veya kurdele ile sararak bir süs ile sonlandırabilirsiniz. Doğal bir ortamda bahçe masanızda yada toprak tonlarının hakim olduğu  bir salonda çok hoş duracaktır.
3- Fotoğraflı El Yapımı Mumluk Yapımı 
Işıklı tabloları biliyorsunuzdur. Mantık olarak ona benzeyen bir mumluktan bahsedeceğim. Fotoğraftaki gibi bir cam kase yada klasik bir su bardağına fotoğraf yapıştırarak hazırlayabileceğiniz bu mumluk hoş bir tasarım. Hatıralarınızı yaşatabileceğiniz bir mumluk yapmak isterseniz fotoğrafların A4 kağıda basılması lazım çünkü ışığı gerçirmesi gerekiyor. Gerçekten yapımı basit bir el yapımı mumluk oldu bu. 
4- Mandaldan Mumluk Yapımı
Mandaldan çoğu şeyin yapıldığını görmüşsünüzdür . Bu da ahşabın doğal yapısı ile çok hoş duran bir mumluk. Önce konserve kutusunu kase gibi kesip boyuyoruz. Sonra mandalları tutturup ortasına bir mum veya tealight mum koyarak mumluğumuzu tamamlıyoruz. Altı için konserve kutusu zor gelir derseniz yuvarlak ve mandalın tutturabileceği bir materyal olması yeterli . 
5- Film Şeritlerinden Mumluk Yapımı
Eski film şeritlerini saklıyorsanız artık onları değerlendirmenin güzel bir yolundan bahsedeceğim sizlere. İkea dan alabileceğiniz bir mumluğa film şeritlerini dikey veya yatay olarak yapıştırarak güzel bir fotoğraflı mumluk yapabilirsiniz. Tabi film şeritleri yoksa yukarıda bahsettiğim fotoğraflı mumluğu yapabilirsiniz.0 yorum