Open top menuSevgilinize öyle bir hediye verin ki bu hediye bütün duyularını harekete geçirsin.  En duygusal hediye sizin hediyeniz olsun. Bu hediyenin adı sevgiliye 5 duyu hediyesi.  Sevgiliye  beş duyuya hitap eden hediye derken ne demek istediğimizi anlatalım. İlkokulda bize öğretilen beş duyu organımızı bilirsiniz bunlar ; koku duyusu , işitme duyusu,görme duyusu,dokunma ve tat duyusu...  Bu duyuları harekete geçirecek hediyeleri alıp kutulara koyarak çok farklı bir hediye oluşturabilirsiniz.  Sevgilinize daha önce vermediğiniz farklı bir hediye değil mi?
Sevgilinizi mutlu etmek için öyle özel bir gün olması gerekmemeli. Sevgiliniz varlığıyla sizi mutlu ediyorsa bunu ara sıra beklenmedik sürprizlerle belli etmeniz hoşuna gidecektir. Hediyenin en güzeli ummadık anda gelendir. Öyle pahalı bir hediye almak zorunda hissetmeyin önemli olan burada sizin sevgilinizi düşünmeniz. Sevgililer günü , doğum günü , yıldönümü gibi özel günlerin dışında hediye vermemiş biri iseniz sevgilinizi şaşırtmak için bir yerden başlayıp bunu adet edinebilirsiniz.
Farklı ediye isteyenler ve kolay el yapımı hediyeler  arayanlar için güzel bir seçenek olacağını düşünüyorum.  Alacağınız bir çok hediyeden daha anlamlı olmasının sebebi sizin emeğinizle ortaya çıkmış olması. Sevgi emek ister cümlesini çoğu zaman duyarız. Emek verilerek yapılan çoğu şey gibi buda sevgilinizin gözünde değerli olacak ve duygulanacaktır. Hele ki bu hediyeler gerçekten duygusal hediyelerden oluşuyorsa iki kat etki edecektir. Hediyeleri bulmak için çaba göstermeniz de gerekmiyor üstelik çarşıya çıkıp bi kaç dükkan gezdikten sonra bulabileceğini şeyler.

5 DUYUYA HİTAP EDEN HEDİYELER NELERDİR?
GÖRME DUYUSU İÇİN HEDİYE: Çerçeve içinde fotoğrafınız, albüm, sevgilinizle karikatürünüz.
Satın alabileceğiniz linkler : çerçeve için tıklayın, albüm için tıklayın, karikatür için tıklayın...
İŞİTME DUYUSU İÇİN HEDİYE : Müzik kutusu, mp3 çalar
Satın alabileceğiniz linkler : müzik kutusu için tıklayın, mp3 çalar için tıklayın...
KOKU DUYUSU İÇİN HEDİYE : Dudak kremi, parfüm,
Satın alabileceğiniz linkler : dudak kremi için tıklayın, parfüm için tıklayın,...
TAT DUYUSU İÇİN HEDİYE : kısmetimsin merhem (çikolata), mesajlı çikolata
Satın alabileceğiniz linkler : kısmetimsin çikolata için tıklayın, mesajlı çikolata için tıklayın...
DOKUNMA DUYUSU İÇİN HEDİYE : Masaj aleti, masaj yağı
Satın alabileceğiniz linkler : masaj aleti için tıklayın...

BU HEDİYELERİ NASIL ÖZELLEŞTİREBİLİRİZ ?
Hediyelerimizi seçtik ve aldık. Öyle olduğu gibi kutuya koymayalım ve üzerine notlar yazalım. Böylece daha anlamlı bir hal alsın. Örneğin çikolatanın üzerine ‘senin kadar tatlı olamaz’ gibi. Yada mp3 çalara sizin şarkınızı ekleyip bununla ilgili bir not düşebilirsiniz. Bu şarkıyı nasıl seçtiğinizi ve dinlerken neler hissettiğiniz gibi . Parfüme ‘ senin kokun aklımı başımdan alıyor’  yazabilirsiniz. Çerçeveye ‘seni gördüğüm an her şeyi unutuyorum’ olabilir. Masaj aletine ise ‘ rahatlamaya ihtiyacın olduğunda bana sarılamıyorsan bir masaj iyi gelebilir ‘ bu notları birer birer düşünüp yazdıysak işin duygusal kısmını halletmiş bulunuyoruz...

HEDİYE KUTULARI NASIL YAPILIR?
Beş duyuya hitap eden  hediye  hakkında bilgi verdik. Gelelim bu hediyeleri nasıl sunacağımıza. Hediyeleri tek bir kutu da verebilirsiniz ama daha özel olsun diyorsanız buyrun yazımızın devamına. Hepsini ayrı ayrı kutulara koyup üzerine ilgili duyusunu yazarak şık bir sunum yapabilirsiniz. Bu kutuları nasıl ucuza mal ederiz derseniz güzel bir fikrimiz var. Poşet çay paketlerini siyaha boyamak bunlardan biri. O kadar poşet çay kutusu bulamam derseniz fon kartonundan basit bir kaç taktikle kutular üretebilirsiniz. Size kutuların üzerine yapıştıracağınız etiketleri de ekledim . yapmanız gereken sadece çıktı almak. Boyutlarıyla uğraşmanıza da gerek yok üstelik.  Fon kartonundan kutu nasıl yapılır öğrenmek istiyorsanız youtube a handmade gift box yazabilirsiniz.0 yorum