Open top menu


Hayatta yakın arkadaşım dediğiniz bir kaç insan olur. Ve onlar olduğu için çok şanslı hissedersiniz kendinizi. En duygu yüklü olduğunuz anlarda onun omzundasınızdır. Bu anınızda bile sizi güldürmeyi başarır.  En eğlenceli anları birlikte yaşarsınız. İşte bu eğlenceli anlardan biri daha yaklaşıyor. En yakın arkadaşımın doğum günü geliyor diye telaştasınız. Onu çok değerli ve mutlu hissettirmek istiyorsunuz. Bunun yollarından biri de elbette emek ve zaman verilerek hazırlanmış bir hediyedir. Gelin en yakın arkadaşa doğum günü hediyesi ne olabilir bir bakalım.
Emek verilerek hazırlanan hediye dedik evet. El yapımı doğum günü hediyesi bu. Asıl Hediyenizin yanında verilebilecek güzel ve anılarla dolu bir el yapımı hediyeden bahsediyorum. Hediyemi nasıl özel kılabilirim ve kendimden bir şeyler katabilirim diye düşündüğünüz anda çıktık karşınıza. Arkadaşınızla bir çok anınızı ölümsüzleştirip kareler yakaladınız. Bunların artık sosyal medya platformlarından çıkma zamanı geldi. Bu fotoğraflar ile çok güzel bir hediye hazırlayacağız. Evet az çok tahmin edebileceğiniz gibi el yapımı fotoğraf albümü bu hediye. Anılarınıza yakışacak türde kolay ve evde yapılabilecek malzemelerden oluşan bir fotoğraf albümü olacak. En yakın arkadaşınıza sosyal platformlarda bir albüm oluşturmuş olabilirsiniz. Ancak bu el yapımı fotoğraf albümü hatıra olarak saklanacak ve açıp baktıkça değerli hissettirecek. En yakın arkadaşıma doğum günü hediyesi ne alabilirim dediniz. Belki bir kolye, belki bir kupa bardak, tasarım bir tişört şirin bir cüzdan almaya karar verdiniz. Bu hediye böyle kuru kuruya verilmemeli dediniz ve size önerdiğimiz bu albümün nasıl yapılacağını merak etmeye başladınız. Öyleyse gelin el yapımı fotoğraf albümü nasıl yapılır detaylı olarak inceleyelim.

Yakın Arkadaşa Doğum Günü Hediyesi Nasıl Hazırlanır ?

El yapımı fotoğraf albümü yapmak için ufak bir kırtasiye alışverişine çıkmanız yeterli. Malzemeler fotoğrafta görüldüğü gibi. Fon kartonu, renkli scrapbook kağıtları, kalem, cetvel, makas, kurdele, renkli düğmeler, prit yapıştırıcı, şekilgeçlerle oluşturacağınız desenler yerine ise stickerları öneriyorum ... tabi ki de bastırmış olduğunuz en sevdiğiniz fotoğraflarınız. Bütün malzemeler tamam ise yapımı nasılmış öğrenelim ...
Videolu anlatımla el yapımı fotoğraf albümü nasıl yapılır daha iyi öğrenebiliriz diye düşündüm. Video ispanyolca ama korkmanıza gerek yok. Yapılış aşamaları detaylı olarak gösterilmiş. Sadece görerek çok da iyi bir şekilde üstesinden gelebilirsiniz. İpucu olarak belirtmem gerekirse kullandığınız karton biraz kalın olmalı. Bu şekilde daha sağlam ve kalıcı bir albümünüz olur. Gramaj olarak daha fazla olan fon kartonlarını A4 boyutlarında da bulabilirsiniz. Mükemmel olsun istiyorsanız bunu dikkate alabilirsiniz...
Bir bir yapılış aşamalarını izleyip önce zarfınızı yaptınız sonra albümünüzün sayfaları da bitti. Süsleme kısmı ise en zevkli bölüm değil mi? Bu kısımda yaratıcı olabilirsiniz. Fotoğraflarınızı seçerken yıllara göre sıralayabilirsiniz. Ya da en güzel ve anısı olan fotoğraflarınızı seçtiniz. Bu fotoğrafların size neler hissettirdiği ve arkadaşınızında duymasını,bilmesini istediğiniz şeyleri bir bir yazarak bu hediyenin en can alıcı kısmını da böyle tamamlayabilirsiniz.
 Arkadaşa el yapımı hediye nasıl yapılır diye arama yaparken bizi buldunuz. Ve bu hediyeyi yapmak için heyecanlandınız. Hemen çalışmalara başlayıp emek ve özveriyle, şirin mi şirin içten mi içten bir hediye hazırladınız. Bu hediyenin değeri paha biçilemez bundan emin olun. Bu hediyeyi verdiğinizde en yakın arkadaşım dostum dediğiniz o özel insan özel olduğunun farkına varmış olacak. Yüzünde bir tebessümle size sarılacak ve bu hediyeyi bir ömür saklayacaktır. En yakın arkadaşa hediye seçme konusu her zaman özel olmuştur. Özenle ve titizlikle yapılan araştırmacalar sonucu varılır karara. Bizde böyle özel bir günde size yardımcı olmayı başarabildiysek ne mutlu bize. Sitemizdeki diğer el yapımı doğum günü hediyeleri yazılarını da incelemek isterseniz kırmızı linke tıklayabilirsiniz. 

0 yorum