Open top menu

 
El yapımı hediyeler konusunda yeni yeni fikirler ile karşınızda olmaya devam ediyoruz. Özellikle bayanların ilgisini çekecek bir yazı yazmaya karar verdik. Kavanozlardan hediyeler hazırlayabileceğiniz hiç aklınıza gelir miydi ? Kavanozlar kullanılarak öyle hediyeler hazırlanmış ki bir anneler günü hediyesi yada kız kardeşe doğum günü hediyesi olarak mutlaka en az birini yapmak isteyeceksiniz. El yapımı sürprizler doğum günleri için düşünülebilir bir seçenek.

El yapımı hediyeler ile sevdiklerinizi az bütçeyle çokça sevindirebilirsiniz. Bir iki malzeme ile ortaya şahane işler çıkarmak mümkün. Bir kavanozdan kaç çeşit hediye yapılabilir ki dediğinizi duyar gibiyim. Bizde öyle sanıyorduk ta ki araştırana kadar. Mumluk, vazo, çikolata ve şekerlemeler, aşk dolu mesajlar, teraryumlar, saksılar, kalemlikler, manikür kitleri, acil ısınma kiti gibi bir çok hediye kavanoz kullanılarak hazırlanıyor. El yapımı kavanoz hediyelerini sizde kendinize göre uyarlayabilirsiniz. Bir kaç malzeme ile yapılan bu hediyeleri annenize yada yakın arkadaşınıza sürpriz bir hediye olarak sunabilirsiniz. Yaklaşan 8 mart kadınlar günü için bu hediyelerden birini deneyip sevdiğiniz ve değer verdiğiniz kadınlara hediye verebilirsiniz. Aslında hediye vermek için bir özel gün olmasına da gerek yok. Sevdiğiniz kişiyi mutlu etmek için zaman bulabildiğiniz bir vakitte beğendiğiniz bir hediye fikrini deneyebilirsiniz.

KAVANOZDA EL YAPIMI TERARYUM
Son zamanların modası teraryumlar. Kavanoz içinde hayat bulan bu bitkiler dayanıklı olmaları ve az su istiyor olmaları sebebi ile kavanozda beslenebiliyor. Fiyat olarak pahalı bulabileceğimiz teraryumları evde makul bir fiyata sizde hazırlayabilirsiniz. El yapımı teraryum için gereken malzemeler ; genişçe bir kavanoz, dibine yerleştirmek için iri çakıllar, çakılların üstünü kaplayacak toprak, dayanıklı teraryum bitkileri, ve süslemek için objeler... Erkeğe hediye edilebilecek çiçek olarak teraryumu sizlere öneriyorum. Erkek arkadaşınıza sürpriz yaparak el yapımı teraryum hediye edebilirsiniz.


BAYANLAR İÇİN EL YAPIMI KAVANOZ KİTLERİ
Yakın arkadaşa hediye edilebilecek elyapımı hediye fikri ile sizlerleyiz. Kavanoz kullanılarak yapılan bu hediyeler neler derseniz. Kışın soğuk günlerinde elleri ve ayakları sürekli üşüyen arkadaşınız için acil ısınma kiti. Oldukça ince düşünülmüş bir hediye olacaktır.İçini ısıtacak bir sıcak çikolata karışımı ve çıtçıtlı el ısıtıcısı eldiven ve çoraptan oluşan bu acil ısınma kiti oldukça güzel bir hediye fikri. Diğeri ise el yapımı kavanozda manikür kiti. Süslenmiş bir kavanoza manikür için gerekli malzemlerei koyarak bu hediyeyi hazırlayabilirsiniz. Yakın arkadaşa el yapımı doğum günü hediyesi arayanlar için oldukça güzel bayanlara yönelik hediyeler olduğunu düşünüyorum.


EL YAPIMI KAVANOZ KALEMLİK
Kavanozları boyayarak yapılan bu kalemliklerin vintage bir havası var. Düz bir kavanoza silikon tabancası ile yazacağınız love yazısı ile bir kabartma oluşturup kavanozu bu şekilde boyayabilirsiniz. El yapımı kalemlik için akrilik boya kullanabilirsiniz. Birbiri ile uyum sağlayan renkler kullanmanız hoş bir görüntü ortaya çıkaracaktır. İsterseniz kavanozların üzerine yazıcıdan aldığınız bir çıktıyı yapıştırabilirsiniz. Odanız için yapacağınız bu kalemlikler ortalığı derleyip toplayacak ve masanızı düzene sokacaktır.


EL YAPIMI KAVANOZ MUMLUK
Kavanozlardan el yapımı mumluklar yapma fikri ise en sevdiğim fikir. El yapımı mumluklar için kavanozlar oldukça ideal bir malzeme. Bir kavanoz edinip kalp yada yaprak gibi bir şekli kavanoza yapıştırıyoruz. Sonrasında kavanozun tamamını boyuyoruz. Kuruma işlemi tamamlandıktan sonra yapıştırdığımız şekli yerinden söküyoruz ve mumu yerleştiriyoruz. Mum olarak pilli mumları da tercih edebilirsiniz. Ben doğallıktan yanayım diyorsanız tealigth mumlar işinizi görecektir. El yapımı kavanoz mumluk ile annenize hoş bir sürpriz yapabilirsiniz.


EL YAPIMI KAVANOZDA ŞEKERLEMELER
Kavanozda şekerlemeler için sizlere iki şirin fikir. Kavanoza koyulan şekerlerin güzel bir hediye olması için sunuluş biçimi önemli. Kavanozlara bir iki dokunuş ile oldukça hoş işler çıkabilir ortaya. Çikolata kavanozu için bir geyik tasarımı yapabileceğiniz gibi, sarı renkli şekerlemeler için civciv tasaımı yapabilirsiniz. İçine çikolata, jelibon, akide şekeri gibi sevdiklerinizin en çok sevdiği şekerlemeyi koyup hediyenizi böyle şirin bir şekilde sunabilirsiniz. El yapımı şekerleme kavanozu bir iki ufak dokunuş ile hayata geçirilebilir.


EL YAPIMI LOVE KAVANOZ VAZO
Anneye anneler gününde verilebilecek en güzel hediye bir demet çiçek. Ve tabiki bu çiçekleri koyabileceği şık bir el yapımı vazo. Annenizin çiçekleri için hoş bir el yapımı kavanoz yapmak istiyorsanız ihtiyacınız olan şeyler bir kavanoz, silikon tabancası ve akrilik boya. Evinizin renklerine uyum sağlayacak bir renk seçiyor ve kavanozumuzu yapmaya başlıyoruz. Kavanozumuzu alıyor ve üzerine yazmak istediğimiz kısa bir kelime düşünüyoruz. Görselde love kelimesi kullanılmış ve bizce hoş da olmuş. Sonrasında güzel ve itinalı bir şekilde kelimeyi yazıyor ve soğumaya bırakıyoruz. İstediğimiz renge boyadığımızda el yapımı vazomuz hazır hale geliyor.


EL YAPIMI MİNYATÜR BAHÇELER
Kavanozlardan yapılan el yapımı hediyeler arasında minyatür bahçeler de var. Bu bahçelerin yapımı için illa ki gerçek bitki kullanmak zorunda değilsiniz. Yapay bitkiler ve minyatür objeler ile hayalinizdeki bahçeyi oluşturabilirsiniz. Örnekte gördüğünüz kuşlar kullanılarak yapılmış kavanoz oldukça basit aslında. Malzemeleri temin ettikten sonra yapılış aşaması konusunda sıkıntı yaşayacağınızı düşünmüyorum.  

EL YAPIMI KAVANOZ DUVAR SAKSISI
Bahçenizin dekorasyonuna farklılık katmak için kavanozları kullanabilirsiniz. Renkli kavanozları ahşap bir çerçeveye monte ederek duvar saksıları elde edebilirsiniz. Bahçe yada balkonunuz için düşünebileceğiniz güzel bir kendin yap projesi Çiçek olarak görseldeki gibi yapay çiçekleri kullanmanızı öneririz çünkü suladığınız çiçeklerin suyu akıtması için delikler yok. O yüzden yapay çiçekler uygun olacaktır.

0 yorum