Open top menu


Özel günleri hatırlamak ve kutlamak o güne şükretmek demek. İyi ki hayatıma girmiş dediğiniz bir sevgiliniz varsa tanışma yıl dönümü yada evlilik yıl dönümünüz kutlamaya değer en özel günlerdendir. Sevgilinizi böyle günlerde elinizden geldiğince şımartmak istersiniz. Kurulan şık sofralar güller ve mumlarla kaplanmış yollar ve içtenlikle verilmiş bir hediye en klasik yollardan biri. Tabi ki her zaman ilginç şeyler yapmak zorunda değiliz. Bilindik bir sürprizde uzun ilişkide yapılması gerekenler arasındadır bizce. Yani bu çok bilindik bir sürpriz bunu ele dersek yanılmış oluruz. Konumuza dönersek yıl dönümünüz için güzel bir sürpriz hazırlama telaşındasınız. Ve bu sürpriz için emek vermek istiyorsanız sizin için nokta atışı bir el yapımı sürpriz tavsiyesi vereceğiz. Evet sürprizin adı sevgiliye el yapımı yıl dönümü takvimi. Bu sürprizi tanışma yada evlenme yıl dönümünüzde yapmak oldukça anlamlı olacak ve o güne duyduğunuz bağlılığı ortaya serecektir.
Hediyeyi hazırlamaya karar verdiyseniz gelin nasıl yapılır öğrenelim...

El yapımı yıl dönümü takvimi için malzemeler :

  • Pembe tonlarda kartonlar
  • Üst kısmı boş kalacak şekilde takvim çıktısı
  • Kalp delgeç yada kalp sticker
  • Yapıştırıcı
  • Ve bir çerçeve


İşe önce minik kalpler yapmakla başlıyoruz. Kalp şeklini muntazam bir şekilde elde etmek istiyorsak ihtiyacımız olan şey kalp delgeç. Kalp delgeci kırtasiyelerden bulabilirsiniz. Kalpleri kendiniz elinizde çizip kesebilir yada yerine uygun kalp stickerlar kullanabilirsiniz. Kalplerin birbiri arasında uyumlu renklerde olması hoş bir görüntü oluşturacaktır.


Takvimin çıktısını almadan önce rakamlar arasındaki boşlukla kestiğiniz kalbin büyüklüğüne dikkat etmeniz iyi olur. Takvimde sizin için anlam taşıyan özel günü kalp ile kapatıyoruz.

Sonrasında takvimin üst bölümü için küçük kalplerden büyük bir kalp yapıyoruz. Görselde gördüğünüz sayıda kalbi yerleşmesi gereken yerleri kalemle çizerek yapıştırıyorsunuz. Bu işlemi yaparken önce şablon çıkarmanız ve yerleri belirlemeniz göze hitap eden bir çalışma çıkarmanızı sağlar. Bu işi de bitirdiysek güzel bir çerçeveye yerleştirebiliriz takvimimizi. Bu sürprizin yapımı kolay olduğu için hiç üşenmeden yapacağınızı düşünüyorum.Gördüğünüz üzre komplike bir yapılışı olmadığı için yapmak için bir sebep daha olmuş oluyor.

Gün geldi hayatınıza anlam katan ve diğer yarım dediğiniz kişiyle tanıştınız. Bu özel gün bütün güzelliklerin başlangıcı oldu. Bugünden sonra yaşadığınız her şey iyi ki'lerle devam etti. Öyleyse bugünü daha da yüceltmek için bu el yapımı takvimi yapabilirsiniz. El yapımı bir hediye sevgiliyi mutlu etmek için oldukça büyük bir sebep. Sitemizde bu yazı dışında bir çok el yapımı hediye bulunmakta. Karar vermek yapmaktan daha zor bir iş. Ancak beğenmediğimiz hiçbir sevgiliye el yapımı sürprizi paylaşmadığımız için şanslısınız. Ancak yıl dönümü için bu sürpriz oldukça hoş olacaktır. Sevgiliye el yapımı yıl dönümü takvimi yazımızı burada sonlandırıyorum ve aşk dolu günler diliyorum siz değerli takipçilerimize.

0 yorum